W jaki sposób mierzona jest wysokość obcasa i obwód cholewki?

Przy wystawianiu produktów w naszym sklepie dokładamy wszelkich starań aby możliwie najbardziej zbliżyć zakupy w sklepie internetowym do zakupów w tradycyjnych sklepach stacjonarnych. Z tego względu kładziemy szczególny nacisk na dokładne i rzetelne przygotowanie opisu, w tym dokładne podanie istotnych wymiarów. 

 

 

jak-mierzymy-obcas-min.jpg

jak-mierzymy-cholewki2.jpg

Wysokości obcasów mierzymy stawiając buta na prostej powierzchni i przykładając początek centymetra do miejsca w którym obcas łączy się z cholewką buta. Wynik odczytujemy w miejscu, w którym koniec obcasa styka się z powierzchnią.

 

Cały pomiar odbywa się pod kątem prostym (jak na rysunku). Wysokość obcasa mierzymy najczęściej dla rozmiaru buta 36. W zależności od rozmiaru, wartość ta może być większa o kilka milimetrów. 

 

 

 

 

 

 

Wysokości cholewek mierzymy podobnie jak wysokości obcasów - na prostej powierzchni i pod kątem prostym, od początku obcasa/podeszwy do końca cholewki. Obwód cholewki mierzymy w pozycji neutralnej buta, czyli kiedy nie jest naciągnięty na nogę.

 

Podajemy wymiar jaki otrzymamy mierząc szerokość cholewki na samej górze i mnożąc ją przez 2 (jak na rysunku). Większość kozaków ma u góry dodatkową gumkę, która z reguły pozwala zwiększyć obwód cholewki o dodatkowe 2 cm. Chcąć sprawdzić jak but będzie leżał na nodze, najlepiej jest zmierzyć obwód łydki na wysokości takiej jak podana jest w tabelce z wysokościami cholewek dla danego rozmiaru.

Zarejestruj

Rejestracja